Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zítra? Zítra nebude!

2. 3. 2008

Po počátečních zmatcích s dopravou se nám přeci jen podařilo vyjet brzo. Žádné zkratky. Jen dálnice, kruháč, MC Donald, kruháč, Pintovka, most, čtveráč a už jsme tu. Co teď? Večeře. No jo, ale jak si vybrat, když mají tak blbej font? Změnit, zformátovat, upgradovat a pak si snad vyberu. A k pití? Jahodu. Ale pozor Péťo Pú, aby ti nevyrostly zelené lupeny a neosypal ses zrníčky. Ještě jednu skleničku a bude z tebe plnohodnotná jahoda. Medvídek na čele ti sluší víc. Oklikou přes Písek dorazila Příšerka. Ahoj, nedávej si krokety. Pár vtipů. Vtipe vylez! Matfyzáci se smějí. Včela...no...směje se, ale chápe? Áááá – už! Autobus z Krumlova nám dovezl Laďuli. Ahoj, nedávej si krokety.

Tak a teď hurá do Epycentra. Pozor, nechoďte pod tou střechou. Ty tašky tam na vás čekaj v okapu! Most, benzinka, kasárny, gympl, krávy....a ty jsou mi povědomý. Tady to bude. Zabereme první řadu a ti menší z nás první výklenek. A může se začít.
Obrazek
Frajeři z Prahy..... bicí umí. Tiché příhody, neb Dušan ladí. Tak už mu někdo nadhoďte to H. Prasátko se muselo přesadit a chudák Inka se ho lekla.
A: "Karrle, co se ti to stalo?"
B: "Teda holky, to je fakt prasárna! Omlouváme se těm vzadu..." to by bylo asi na dlouhé vysvětlování. "Karrel zprasil".

Instrukce, jak Feďovi pomoci s bodcem...což znamená, že nastupují Stráníci. Levá – starší sekce a pravá – mladší sekce. Ta v době vzniku některých písní ještě nosila dudák. Hned z úvodu raději požádali zvukaře o přidání odposlechů. Zaznělo toho hodně, taťka se občas dojal, Víťa zamňoukal na svou kytáru, Feďa taky zvládl výměny basy za krááásný kontrabas. (pozn. redakce: sháním pár silných chlapů na příští vystoupení, kteří umí držet basu. zn. „umíte rychle běhat s velkou zátěží?“)

No a hostitelé na závěr. Smyšlený příběh jednoho českého Honzy. Zvládnete ho ještě někdo poskládat? Já si vzpomenu už jen na Ultra-tatru. To byl nezapomenutelný zážitek. Sázky uzavřené před třetí Třetinou dopadly katastrofálně...... Neměl tak Přeslička někde čtecí zařízení?? Ovšem mít v playlistu zapsané čtyři přídavky a zahrát jen tři? To je drzost. Takže příště jeden navíc!!! A co dál.....

Dál jsou mé vzpomínky trochu mlhavé. Někdo se vypravil na benzinku pro několikátou večeři, nekdo se někam ztratil, v kuchyňce už se chystala schůze, někdo šel spát....sám nevím, ve které skupince jsem byl já. A pak se hrálo, tančilo, zpívalo, šustilo, telefonovalo, smálo, hodnotilo, hlasovalo, pilo, jedlo, sněmovalo, schůzovalo, nalejvalo, klábosilo, čepovalo, maskovalo..... a já nevim co ještě. Když začalo svítat, usnul jsem ve svém výklenku. Vzbudilo mě až ráno rádio. To už se začali trousit první probuzení. Tedy kromě těch pár dobroudruhů, co mě hlídali non.stop.

Posnídalo se a po krátkých rozvahách, jestli je hezky nebo hnusně se vyrazilo ven. A kam jinam než na roury. Ale Matyldě jsem raději řekl, ať počká v autě, aby nenastydla. A víte co? Já šel s Luckou! Vzala mě pod bundu, aby mi nebyla zima. Třetiny mi cestou málem ulétly. A už jsme tu. Na roury se ale odvážila jen první. Druhá a třetí to vzaly po druhém břehu. Všichni se opět shledali na mostě ve městě. Mezi kapkami deště jsme se vydali zpět do epycentra. Tam na nás čekal teplý čaj. Celé to bylo takové povědomé, ale Lada nespadla do bahna, takže dejavu to nebylo. Po zahřátí se čajem se společnost postupně rozesadila do aut a vyrazila ke svým domovům. Někteří zdatnější jedinci šli ještě večer do Rikatáda. Já mám zas áčko. ale co nadělám...v Tejně.....tam je stejně krásně! (ač to tam není vůbec oranžové) Tak kdy se to zemětřesení zas přižene??

Závěrem reportáže ještě dodatek: BOREC NA KONEC

Obrazek


Na tomto místě bych mooooc poděkoval Laďuli za poskytnutí tohoto materiálu.
Bez něj by totiž tahle reportáž nikdy neměla tu správnou informační hodnotu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PS:

(Olina, 12. 3. 2008 19:41)

Karrle, ten čtveráč nebyl čtveráč ale hranáč! A tos toho tentokrát ani moc nevypil, že by to bylo větrem a závratí? .-)

Title

(Olina, 9. 3. 2008 19:16)

Teda Karrle, já myslela, žes spalu Lízy v pelíšku... asi tě budem muset příště líp hlídat.
A čtecí zařízení? Možná v těch prvohorách, ze kterejch ho Lada s první nemohly v neděli dostat :-)))

borec na konec

(Laduše, 9. 3. 2008 12:25)

karrle, já.. se na nějaký upravovaání vykašlu, na posílání taky a rovnou to hodim na youtube a pošlu ti odkaz, co ty na to?;))